sobota, 12 marca 2016

Wiła wianki...


Witajcie Kochani :) 
Wielu osobom stroiki, wianki, wieńce kojarzą się z cmentarzem, sztucznymi kwiatami, ewentualnie wieńcem lub stroikiem adwentowym. Tymczasem chciałabym Was przekonać, że są to stylowe akcenty w domu. Jest tyle możliwości, technik i materiałów, z których można je zrobić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet ten najwybredniejszy.
Wystarczy wyjść poza schemat Bożego Narodzenia, Adwentu czy Zaduszek. Wykorzystujmy wianek przez cały rok. Zaczynając od wiosny, poprzez Wielkanoc, lato, piękną jesień która ma tyle cudnych darów natury, a skończywszy na zimie i Bożym Narodzeniu. Wystarczy,że do posiadanej przez siebie bazy wianka dodamy elementy charakterystyczne dla danej pory roku lub okresu świątecznego oczywiście uwzględniając stylistykę miejsca gdzie będzie wisiał czy leżał. 
Naprawdę niewielkim nakładem finansowym, a może i żadnym możemy mieć piękną ozdobę. Wystarczy wyjść czasami do lasu, na podwórko i mieć choć troszeczkę wyobraźni, a znajdziemy tam materiały na wianek. Podstawę jak już wspomniałam możemy mieć jedna przez cały rok, a jeżeli nam się będzie nudziła wystarczy przemalować ją na dowolny ulubiony kolor. Jeżeli nie lubisz sztucznych kwiatów- sięgnij po te które akurat są w sezonie dostępne lub masz na swoim ogrodzie, dołóż parę gałązek, szyszek, a może nawet kamieni, to już Twoja wyobraźnia musi zadziałać. A przytwierdzić do podstawy możesz za pomocą drutu lub kleju na ciepło.
Gdzie zawieszać ? Nie musisz być tradycjonalistką i wieszać tylko na drzwiach. Rozejrzyj się dookoła. Jest tyle miejsc na ścianie, w kuchni na szafce, w łazience, czy pokoju dziecka. Wianek nie musi być przytulony do ściany, może zawisnąć pod żyrandolem, na schodach, stać oparty na półce, wisieć na krześle albo leżeć na stole lub skrzyni.
Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobiona dekoracja. Pobaw się w robienie wianka z dzieckiem. Poeksperymentuj i sama stwórz swój idealny zestaw. Pamiętaj jednak zasadę- Lepiej mniej, niż więcej. 
A więc, do dzieła ;) Ja już robię świąteczny wianek,którym się niedługo pochwalę, A na dole przedstawiam Wam moje wiosenne propozycje;)

Pozdrawiam Malwina ;). 6 komentarzy:

 1. Malwinko, piękne wianuszki:) Bardzo wiosenne:)
  uściski i cudnego weekendu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam Twój post i obejrzałam śliczne wianuszki :)
  Wianki to moja pasja od wielu , wielu lat :) Najpiękniejsza dekoracja, która moim zadaniem pasuje wszędzie i cudnie się wpisuje w każde wnętrze :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że post się spodobał;) Pozdrawiam

   Usuń
  2. Cieszę się, że post się spodobał;) Pozdrawiam

   Usuń